W tym tygodniu poznaliśmy Moto Z4. Smartfon, który łamie wcześniejsze założenia i nie stanowi już flagowej propozycji firmy. Niemniej na pewno nie jest to wolny smartfon. Łamie też założenie, jakoby gniazdo słuchawkowe było niepotrzebne, więc to powraca. Mimo wszystko to Moto Mods są najważniejsze, tak? Jednak niektórzy mogliby chcieć kupić słabszą odsłonę tego modelu lub mocniejszą. Okazuje się, że znane nam z plotek Moto Z4 Play i Moto Z4 Force nie powstaną.

Moto Z4 ze Snapdragonem 855? Moto Z4 Force? Może chociaż Moto Z4 Play? Zapomnijcie

Według wcześniejszych plotek, dotyczących Moto Z4 Play, ten okazał się po prostu Moto Z4. Co z Moto Z4 Force? Ciężko ocenić, jak wiarygodne były nieoficjalne informacje, bo równie dobrze Lenovo mogło uznać, że nie potrzebują takiego smartfona. Mimo że firma jeszcze ratuje moduły poprzez rewelacyjny Moto Mod 5G, to widać, że przestają one być priorytetem. Teraz na pierwszym planie jest seria One z najnowszym reprezentantem, czyli Motorolą One Vision. Nietypowy wyświetlacz, nietypowy układ, ale na pewno ciekawy smartfon. Tyle że bez modułów, które dla wielu osób prawdopodobnie okazały się za drogie.

Zobacz też: Co powiecie na Galaxy Note10 bez przycisków? Tak, Samsung się nie zgodził. 

Oczywiście nie można też zapominać o Moto RAZR, czyli składanym smartfonie w formie powrotu legendy. To dosyć futurystyczny projekt, ale swego czasu to samo sądzono właśnie o modułach. Mimo wszystko tych jeszcze nie skazujmy na porażkę, bo przecież Moto Z4 istnieje, a to, że zabraknie jej rodzeństwa, to kwestia poboczna.

 

Źródło: GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.