Mapy Google nie są tylko programem do nawigacji. To dla wielu osób po prostu aplikacja społecznościowa, a możliwość poznania trasy z punktu A do punktu B to coś pobocznego. Z aktualizacji na aktualizację przybywają funkcje, które to potwierdzają. Nie inaczej jest w przypadku dzisiejszej nowości, która szczególnie zaciekawi osoby lubiące poznawać nowe smaki kulinarne. Tak oto w Mapach Google pojawia się sekcja Popularne dania, która siłą rzeczy tyczy się restauracji i pozwala od razu zobaczyć, z czego dany lokal słynie.

Mapy Google z nową sekcją — popularne dania w restauracjach

Zapewne pamiętacie, jak na początku maja informowaliśmy Was o tym, że Mapy Google szykują nową funkcję. Było to właśnie popularne dania, o których Amerykanie dzisiaj oficjalnie poinformowali. Cel tej sekcji jest prosty — na podstawie zdjęć i opinii Google wyselekcjonuje dania, które są najczęściej omawiane w ramach danej restauracji. Będziemy mogli zobaczyć, jak potrawa wygląda oraz co sądzą o niej klienci. Proste, łatwe i przyjemne, a także od dziś dostępne na Androidzie.

Zobacz też: Czym będzie Sony Xperia F? 

W przypadku ekosystemu Apple Google zapowiedziało, że nowa funkcjonalność pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy. Czy popularne dania sprawdzą się w Polsce? Na pewno, a dodatkowo mają szansę na wzbudzenie zainteresowania budowaniem opinii wśród kolejnych lokalnych przewodników. Skusicie się?

Źródło: Android Police, Blog Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.