zte axon 10 pro specyfikacja cena wygla

ZTE Axon 10 Pro 5G trafia do sprzedaży w Europie

1 minuta czytania
Komentarze

Producent telefonów ZTE powoli odbija się od dna po ubiegłorocznych sankcjach nałożonych przez rząd Stanów Zjedonczonych. Przez pewien moment wydawało się, że już nie ujrzymy żadnych nowych smartfonów tej firmy, jednak impas ten został przełamany wcześniejszym Axonem 9 Pro. Nie było jednak pewne czy jest to jednorazowa, desperacka próba, czy jednak oznaka pełnego powrotu na rynek. Okazuje się, że ZTE nie zamierza tak łatwo odpuszczać i pokazany na lutowych targach MWC model Axon 10 Pro 5G będzie można w końcu nabyć w Europie. Tym samym nie podzielili oni losu Huaweia, którego udziały w rynku mogą zostać zmarginalizowane.

Cena i dostępność ZTE Axon 10 Pro 5G

ZTE Axon 10 Pro 5G

Możliwość kupienia tego telefonu jest oczywiście uwarunkowana obecnością sieci 5G na danym rynku, inaczej nie miałoby to sensu. Pierwszym krajem, w którym pojawi się Axon 10 Pro 5G, będzie Finlandia. ZTE podpisało tam stosowne umowy z operatorami komórkowymi, które umożliwią wspólne wdrożenie sieci następnej generacji. Innowacja z reguły oznacza wyższą cenę i nie inaczej jest w tym przypadku. Wariant 5G wyceniono na 899 euro (~3850 złotych), podczas gdy wersja bez tego dopisku kosztuje 599 euro (~2560 złotych). Na osłodę zwiększono ilość pamięci RAM oraz ROM. Te urosły odpowiednio z 6/128 do 8/256.

Zobacz także: UE wszczyna dochodzenie wobec Google w sprawie naruszenia danych osobowych

Na razie nie potwierdzono, do jakich krajów w dalszej kolejności zawita ten model. Można jednak przypuszczać, że będą to Austria, Hiszpania oraz Włochy. To właśnie tam ZTE prowadzi intensywne testy wdrożeniowe sieci 5G.

Źródło: GSM Arena

Motyw