Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie – jest powszechnie dostępne, niezbyt drogie i przede wszystkim pyszne. Niestety czasem pizza, którą otrzymujemy po zamówieniu, nie wygląda tak jak w karcie, co może nas zawieść. Na całe szczęście technologia stoi na straży udanego obiadu – jedna z najpopularniejszych sieci pizzerii na świecie zaczęła wykorzystywać sztuczną inteligencję do analizy przyrządzonych dań. 

Pizzeria Domino’s z nową technologią, która sprawdzi każdą pizzę

Pizzeria Domino’s w swojej nowej reklamie pochwaliła się technologią o dumnej nazwie DOM Pizza Checker. Jej celem jest sprawdzanie jakości upieczonej pizzy – urządzenie, które możecie zobaczyć na powyższej grafice, analizuje zgodność składników, ich ilość itp. Jeśli wszystko jest w porządku, to danie zostaje zatwierdzone i może być dostarczone do klienta. W innym wypadku kucharze muszą przygotować nową pizzę.

Zobacz też: Google ma dość blokowania reklam.

DOM Pizza Checker to technologia bazująca na sztucznej inteligencji i nauczaniu maszynowym. Zarząd restauracji twierdzi, że urządzenie zostało nauczone tego, jak wygląda dobra pizza, więc klienci nie mają się czego obawiać. Niestety na ten moment na skanery pizzy natkniemy się wyłącznie w Australii i Nowej Zelandii, jednak mając na uwadze to, że Domino’s to globalna marka, to urządzenia tego typu może wkrótce zawitać również w naszym kraju.

Źródło: Domino’s

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.