Tianma

Kolejny producent zaprezentował składany wyświetlacz

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Składane wyświetlacze pomimo licznych problemów będą istotną technologią w przyszłości. Oczywiście nie oznacza to, że wyprą konstrukcje klasyczne. Mogą one jednak znaleźć liczne zastosowania, a nawet przyczynić się do powstania nowej klasy sprzętu. Dlatego też coraz więcej producentów stara się rozwijać tę technologię. W końcu, nawet jeśli nie przyjmie się ona w branży smartfonów, to może znaleźć szereg zastosowań w innych miejscach.

Tianma jest kolejnym producentem składanych wyświetlaczy

Tianma

Na Computex 2019 widzimy wiele ciekawych zapowiedzi. Tianma była jedynym chińskim producentem wyświetlaczy na tegorocznej imprezie i zaprezentowała ciekawy produkt, którym był 7,4-calowy składany wyświetlacz. Digitimes informuje, że 7,4-calowy panel ma rozdzielczość 3360 × 1440. Został on wykonany w technologii AMOLED i ma promień gięcia 3 mm. Kąt gięcia wynosi natomiast od 0 do 180 stopni. Panel ten jest bardzo cienki. Jego grubość wynosi mniej niż 0,25 mm. Jeśli zaś chodzi o jego proporcje, to wynoszą one 21:9. Podobnie jak w przypadku Galaxy Fold, elastyczny wyświetlacz Tianma jest składany do wewnątrz. Tak więc producenci korzystający z tego wyświetlacza najprawdopodobniej będą musieli dodać dodatkowy ekran z przodu swoich smartfonów.

Zobacz też: iPod touch 2019 został stworzony tylko w jednym celu

Spore wrażenie robią także wymagane ramki. Producent twierdzi, że w przypadku tego wyświetlacza wystarczającą wartością są takie o grubości zaledwie 0,9 mm. Dzięki temu możemy uzyskać bezramkowca bez zabawy w zawijanie ekranu do środka. Wejście Tianmy na rynek składanych wyświetlaczy zapewni producentom szereg opcji, jeśli chodzi o składane smartfony. Pierwsze składany wyświetlacz Tianma ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2020 roku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy