nvidia_jen-hsun_huang

Dyrektor generalny Nvidii – Jen-Hsun Huang, stwierdził, że jego firma nie jest zainteresowana zwykłymi smartfonami, w jakich znalazły się produkty typu Tegra 2 oraz Tegra 3. W zamian za to korporacja ma zamiar skupić się na tabletach oraz tzw. „supersmartfonach”, które są w stanie wykorzystać pełne możliwości najnowszych układów Tegra.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

„Zieloni” szykują całkiem ciekawe rozwiązania. Ich najnowszy flagowy produkt, Tegra K1, nad którym amerykańska firma pracowała przez ponad 4 lata pod nazwą Project Denver, ma znacząco wyróżniać się spośród oferowanych do tej pory wysokowydajnych układów konkurencji. Nvidia wprowadzi dwie wersje K1 bazujące na własnych rozwiązaniach w ramach procesora, z czego każda będzie oferowała 192 rdzenie graficzne Kepler, znane m.in. z komputerów PC czy rozwiązań serwerowych (superkomputerów).

Pierwsza wersja jest dwurdzeniową konstrukcją opartą o architekturę ARMv8, a więc posiadającą natywne wsparcie dla 64 bitów, pracującą z częstotliwością do 2,5GHz. Drugą propozycją jest czterordzeniowy i 32-bitowy ARM Cortex-A15 z zegarem w granicach 2,3GHz.

 

Nvidia  pokłada duże nadzieje w tym projekcie gdyż przychód z tego działu w 4 kwartale wynosił 131 milionów dolarów, czyli zanotowano spadek o 37 procent względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Jej technologia ze względu na programowalne rdzenie CUDA dające dużą konfigurowalność może zawitać również do samochodów oraz innych ciekawych projektów.

 

Źródło: pcworld.com, talkandroid.com
Kamil Piotrowski