ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Słuchawki dla Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10 bez gniazda minijack i fizycznych przycisków

Autor: Bartłomiej Orkiszewski Kategoria: Newsy

Nadchodzący Samsung Galaxy Note10 ma przed nami coraz mniej tajemnic. Tradycją stało się już, że specyfikacje smartfonów koreańskiej firmy notorycznie ulegają wyciekom na długo przed premierą i pod tym niechlubnym względem dorównuje im chyba tylko Apple. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku nowego flagowca z linii Note. Od pewnego czasu wiemy już, że będzie posiadał zakrzywiony wyświetlacz, wczoraj poznaliśmy szczegóły na temat jego aparatu, natomiast dzisiaj otrzymaliśmy kolejną porcję gorących plotek na temat samej budowy urządzenia.

Galaxy Note 10 zostanie pozbawiony fizycznych przycisków oraz złącza słuchawkowego

samsung galaxy note10 wyglad wizualizacja koncept design

W przeciwieństwie do aparatu, który nie będzie różnił się znacznie od dotychczasowego modelu, ramka urządzenia ulegnie metamorfozie. Znikną z niej fizyczne klawisze funkcyjne oraz, niestety, złącze słuchawkowe. Nie ulega wątpliwości, że ta druga zmiana wywoła duże rozczarowanie wśród społeczności entuzjastów marki, jako iż cenią oni Samsunga za bycie jednym z ostatnich producentów posiadających w ofercie flagowe modele ze złączem minijack. Wśród ewentualnych zalet tych decyzji wymienia się zwiększenie wytrzymałości ramki urządzenia, poprawienie wodoodporności oraz uzyskanie miejsca na pojemniejszą baterię. Prawdą jest jednak, że te funkcje istniały już we wcześniejszych modelach, bez tak dużych poświęceń.

Zobacz także: Samsung Galaxy A70s – smartfon, którym firma pokaże ewolucję aparatów

Czy powinniśmy się obawiać wprowadzenia tych zmian również w przyszłorocznym Galaxy S11? To zależy od wyników sprzedażowych nadchodzącego Note’a. Seria ta zawsze służyła do testowania nowych rozwiązań przed wprowadzeniem ich do bardziej konserwatywnego, mniejszego brata. Jeśli niezadowolenie fanów marki będzie wystarczająco głośne, Samsung może nie zdecydować się na zastosowanie tak radykalnych zmian w przyszłorocznej „esce”.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy