Chińczycy przejęli DCT

Chińska armia rezygnuje z Windowsa z obawy przed szpiegostwem

Newsy

W obliczu eskalacji wojny handlowej i politycznych napięć z USA, urzędnicy z Pekinu postanowili opracować własny system operacyjny. Zastąpi on Windowsa na komputerach używanych przez chińskie wojsko. Decyzja ta, choć nie została ogłoszona oficjalnie przez rządowe kanały prasowe, została podana na początku tego miesiąca przez kanadyjskie czasopismo wojskowe Kanwa Asian Defence.

Chiny rezygnują z Windowsa

Chiny rezygnują z Windowsa

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Według magazynu, chińscy urzędnicy wojskowi nie zamienią Windowsa na Linuksa, ale opracują własny system operacyjny. Dzięki Snowdenowi urzędnicy w Pekinie są świadomi potężnego arsenału amerykańskich narzędzi hakerskich. Są one dostępne dla wszystkiego, od inteligentnych telewizorów po serwery Linuksa, a także od routerów po wspólne stacjonarne systemy operacyjne, takie jak Windows i Mac. Ponieważ te wycieki ujawniły, że Stany Zjednoczone mogą włamać się do prawie wszystkiego. Dlatego też rząd chiński planuje przyjąć podejście bezpieczeństwo przez nieprzejrzystość i uruchomić niestandardowy system operacyjny. Utrudni on zagranicznym podmiotom zagrażającym szpiegowanie chińskich operacji wojskowych.

Zobacz też: Pracownicy Huawei zostali wykluczeni z funkcji recenzentów IEEE

Zadanie opracowania nowego systemu operacyjnego i zastąpienia Windowsa przypadnie Internet Security Information Leadership Group. Tak przynajmniej podaje majowe wydanie magazynu Kanwa Asian Defence. Według niego ta nowa grupa odpowiada bezpośrednio przed Komitetem Centralnym Komunistycznej Partii Chin (CCP). Będzie więc niezależna od reszty aparatu wojskowego i wywiadowczego. Podobnie jak amerykańskie dowództwo cybernetyczne działa jako odrębna jednostka w Departamencie Obrony USA. Jest ona odrębna i niezależna od innych agencji wojskowych i wywiadowczych Stanów Zjednoczonych.

Źródło: zdnet


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x