galaxy_note_2-img_12-web

Dotarła do nas wiadomość, że Samsung będzie zaopatrywać w smartfony armię Stanów Zjednoczonych zastępując dotychczasowego dostawcę, firmę BlackBerry. Według doniesień Wall Street Journal, koreański producent wygrał ostatnio przetarg ogłoszony przez U.S. Army na dostawę 7000 smartfonów. Mało tego, firma stara się także o realizację zamówień dla NSA. W grę wchodzi kolejne kilka tysięcy urządzeń. Do tej pory amerykańskie agencje rządowe korzystały z usług BlackBerry ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń, jednak produkty Samsunga okazały się równie bezpieczne po wprowadzeniu kilku modyfikacji.

Armia zamówiła Samsungi Galaxy Note 2 na potrzeby systemu Nett Warrior. Phablety będą zatem wykorzystane przez żołnierzy w warunkach bojowych. Mówi się, że Koreańczycy posiadali już kontrakt na dostawę sprzętu, ostatnio jednak zwiększono liczbę urządzeń. NSA natomiast zamierza włączyć phablety do Projektu Fishbowl, którego istota opiera się na odpowiednio zabezpieczonych urządzeniach działających w ramach bezpiecznej sieci, gdzie rozmowy odbywają się za pomocą protokołu VoIP. Obydwie agencje na zakupionym sprzęcie zainstalują oczywiście własną, zmodyfikowaną dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa wersję Androida.

Fakt wyboru Samsunga jest wyraźnym sygnałem dla rynku, że produkty oferowane przez największych graczy posiadają wysoki stopień bezpieczeństwa. Konsumenci powinni zaś sami rozważyć na powyższym przykładzie, jakimi kryteriami wyboru kierować się przy zakupie nowego smartfona lub tabletu.

 
Źródło: androidauthority.com, wikipedia.org