Składane urządzenia w tym momencie są oczkiem w głowie wielu producentów. Największe firmy wzajemnie prześcigają się, by jako pierwsze wydać prawdziwie elastycznego smartfona, którego będzie można złożyć i schować do kieszeni. Nie jest to jednak proste zadanie, co udowadniają problemy Samsunga z pierwszą generacją ich składanego telefonu – Galaxy Fold. Okazuje się jednak, że wkrótce na tym rynku może pojawić się nowy gracz. Apple niedawno opatentowało bowiem własne składane urządzenie.

Składane urządzenie Apple. Czym może się wyróżniać?

apple składany telefon

Grafika, którą możecie zobaczyć powyżej, to patent składanego urządzenia firmy Apple. Może być to zarówno smartfon, jak i tablet – po przedstawionych rysunkach naprawdę ciężko jest to stwierdzić. Gigant z Cupertino do tematu składanych urządzeń podchodzi jednak niezwykle ciekawie – nowy produkt może być bowiem składany aż dwukrotnie, co przedstawia rysunek oznaczony kombinacją „4A”. Trzeba przyznać, że byłoby to interesujące i innowacyjne podejście do tematu, ponieważ większość urządzeń, które w tym momencie pojawiają się na rynku, można złożyć wyłącznie raz.

Zobacz też: Czy kupilibyście laptopa z wirusami za parę milionów złotych? Ta osoba kupiła.

Niestety warto pamiętać, że wojny patentowe trwają w najlepsze, zatem urządzenia przedstawionego na grafice tak naprawdę możemy nigdy nie zobaczyć. Myślę, że jednak jest ono na tyle ciekawe, że warto mieć taką nadzieję – znając jednak Apple, możemy stwierdzić, że produkcja takiej nowinki zajęłaby naprawdę wiele miesięcy.

Źródło: Patently Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.