Stowarzyszenie SD porzuciło Huaweia w zeszłym tygodniu, po cichu usuwając firmę z listy członków. Teraz wygląda na to, że nastąpił zwrot ze strony organu normalizacyjnego. Zarząd członków składający się z listy 1000 członków na oficjalnej stronie internetowej firmy ponownie wymienił nazwę Huawei Technologies. To samo dotyczy listy sponsorów stowarzyszenia Wi-Fi, na której Huawei pojawia się ponownie.

Huawei odzyskuje Wi-Fi i microSD

Huawei odzyskuje Wi-Fi i microSD

Należy pamiętać, że niekoniecznie oznacza to, iż Huawei jest całkowicie bezpieczny. Może to być jedynie tymczasowy dodatek do 90-dniowego okresu karencji. Mam jednak nadzieję, że jest to stała decyzja dla obu stowarzyszeń. Byłaby to pierwsza, dobra wiadomość dla producenta od czasu kiedy TSMC potwierdziło dalszą współpracę. Nawet jeśli nie jest ona stała, Huawei ma przynajmniej odpowiedź na problem z kartą SD. Firma posiada rozwiązanie w postaci karty pamięci Nano Memory, używanej w takich urządzeniach jak P30 Pro. Jest to format zastrzeżony, który nie jest powszechnie dostępny dla innych producentów. Dla Wi-Fi nie ma jednak żadnej alternatywy, którą moglibyśmy zobaczyć w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: Sony Xperia 1 rusza ze sprzedażą w Europie

Mam nadzieję, że to całe zamieszanie wokół zakazu dla Huaweia wkrótce się skończy. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów na świecie i jego zniknięcie w znacznym stopniu zaszkodziłoby rynkowi. Obawiam się do powrotu duopolu Samsunga i Apple, który przez lata oznaczał stagnację. Dzięki Huaweiowi rynek smartfonów znów zaczął być ciekawy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.