Excel

Excel na iOS zaczyna doganiać wersję na Androida

Newsy

Trzeba to przyznać otwarcie. Jeśli chodzi o dodawanie nowych funkcji do aplikacji zewnętrznych, Android jest zwykle traktowany gorzej od iOS. Oczywiście, nie brakuje aplikacji, których próżno szukać na urządzeniach Apple, sam z kilku takich korzystam. Jednak w przypadku, kiedy mamy wersję zarówno na Androida, jak i na iOS zwykle z większym priorytetem są traktowane wersje działające na iPhone. Na szczęście od tej reguły są pewne wyjątki. Na przykład Excel od Microsoftu.

Excel na iOS dostaje funkcję znaną z Androida

Excel

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Microsoft aktualizuje Excel dla iPhone. Nowa wersja dodaje nowy sposób importowania arkuszy kalkulacyjnych i tabel do aplikacji za pomocą kamery. Funkcja po raz pierwszy zadebiutowała na systemie Android w marcu. Pozwala ona użytkownikom programu Excel na zrobienie zdjęcia drukowanej tabeli danych i przekształcenie jej w pełni edytowalną tabelę w aplikacji. Dzięki temu możemy zaimportować je w programie Excel, a następnie edytować je na swoim smartfonie. Możliwa jest także edycja na komputerze osobistym za pomocą programu Excel dla systemu Windows lub Mac.

Zobacz też: Korzystałeś z tej aplikacji do przeglądania wiadomości? Uważaj na swoje dane!

Microsoft wykorzystuje do tego celu sztuczną inteligencję. Współpracuje ona jednak z optycznym znaków (OCR) wraz z modelami uczenia się maszynowego do konwersji danych papierowych do tabeli cyfrowej. Rozpoznawanie obrazu automatycznie wykrywa arkusze kalkulacyjne, harmonogramy pracy, listy zadań, harmonogramy i inne tabele. Jest to jedna z bardziej imponujących funkcji, która pojawiła się w aplikacjach mobilnych Microsoft Excel. Microsoft połączył swoją pracę nad funkcją Reflow PDF dla programu Word, aplikacji Office Lens i Seeing AI, żeby osiągnąć ten efekt.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x