Po długich miesiącach oczekiwania na sklepowy debiut smartfonu Sony Xperia 1, w końcu będziemy mogli ujrzeć go na półkach. Urządzenie zostało zaprezentowane na targach MWC w lutym bieżącego roku, jednak japoński koncern nie spieszył się z wprowadzeniem go do sprzedaży. Flagowa Xperia prezentuje się dosyć oryginalnie na tle konkurentów, głównie poprzez zastosowanie wysokiego wyświetlacza CinemaView o proporcjach 21:9.

Ceny i dostępność Sony Xperii 1

Pierwszym europejskim krajem, w którym pojawiła się możliwość zakupu Xperii 1, jest Wielka Brytania. Sklep Clover zaoferował ją w cenie 849 funtów (~4130 złotych) za wersję z 6 GB RAM i 128 GB pamięci ROM. Wkrótce po tym do tego elitarnego grona dołączyła Holandia. Niemcy oraz Włochy. W każdym z tych państw ten sam model można nabyć w odrobinę niższej cenie, wynoszącej 949 euro (~4070 złotych). To właśnie państwa Europy Kontynentalnej zdają się mieć ciekawszą ofertę. Holendrzy dorzucają do zestawu bezprzewodowe słuchawki Sony WH-1000XM3 o wartości 380 euro (~1630 złotych) oraz ładowarkę z obsługą szybkiego ładowania. Oferta w Niemczech jest znacznie uboższa, ponieważ do zestawu dołączono w ramach prezentu jedynie kartę pamięci 64 GB.

Polska cena Sony Xperii 1

W tym miejscu warto wspomnieć o polskiej cenie, która od kilku dni nie jest już tajemnicą. Źródłem tej informacji jest wyciek w postaci zrzutu ekranu, pochodzącego z oficjalnego sklepu Sony Mobile na Allegro. Niestety, cena na naszym rodzimym rynku jest wyższa od pozostałych państw europejskich — wynosi aż 4399 złotych. Mimo wszystko pocieszające jest, że w ofercie limitowanej znajdą się wcześniej wspomniane słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM3, które w Polsce kosztują 1499 złotych. Sprzedaż w kraju nad Wisłą powinna ruszyć już lada dzień.

Zobacz także: Sony przedstawia nową strategię – wiele krajów musi pożegnać Xperie

 

Źródło: GSMArena, XperiaSite

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartłomiej Orkiszewski

Pasjonat urządzeń mobilnych od czasów Sony Ericssona J210i oraz szeroko pojętego świata tech.