Znamy już światowy mobilny rynek w liczbach po pierwszym kwartale roku. Na nim rządzi Samsung, a na drugim miejscu jest Huawei. Podium zamyka Apple. Koreańczycy teoretycznie jeszcze są spokojni o swoją pozycję, ale już w przypadku europejskiego rynku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Chińczycy po prostu depczą po piętach galaktycznym smartfonom. Ok, w przypadku Europy Zachodniej to Amerykanie rządzą. W takim razie jeszcze bardziej zmniejszmy agregację i sprawdźmy sprzedaż smartfonów w Polsce.

Sprzedaż smartfonów w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku

sprzedaz smartfonow w polsce q1 2019

Jak się okazuje, dane przygotowane przez IDC pokazują, że to Huawei (liczony z Honorem) zajmuje pierwszą lokatę w sprzedaży smartfonów w Polsce po pierwszym kwartale 2019 roku. Tym sposobem Chińczycy umocnili się na swojej pozycji w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Jednak pamiętajmy, że Samsung dopiero pod koniec kwartału wprowadził do sprzedaży swoje kluczowe nowości w postaci serii Galaxy S10.

sprzedaz smartfonow w polsce q1 2019

Mimo wszystko dużym zaskoczeniem jest Motorola, która umacnia się w naszym kraju. Z kolei Xiaomi zaskakująco zanotowało minimalny spadek, co oczywiście może mieć duży związek z dostępnością poszczególnych smartfonów. Jednak z czołówki definitywnie zniknęło LG, które już rok temu straciło 5 punktów procentów, aby teraz w ogóle nie być wymienionym.

Zobacz też: Uważajcie na najnowszą aktualizację Samsunga Galaxy S10.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek smartfonów w naszym kraju zdecydowanie zwolnił. Sprzedaż smartfonów w Polsce była w pierwszym kwartale nieznacznie wyższa niż rok temu — wzrost bliski zeru. Przekłada się to na 2,1 milionów urządzeń, które zostały dostarczone od producenta do kanału sprzedaży. Warto zaznaczyć, że to nie jest analiza faktycznie kupionych smartfonów przez klientów.

Źródło: rpkom.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.