Chcesz modyfikować OnePlus 7 Pro? Pożegnaj się z wysoką jakością Netflixa

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-05-29

To trochę niefortunne, że OnePlus 7 jest w stanie przesyłać strumieniowo sygnał Netflix tylko w rozdzielczości 720p. To przecież tylko jedna czwarta pełnej rozdzielczości 1440p jego pięknego wyświetlacza. Jeśli jednak zdecydujemy się odblokować bootloader dla przyszłych modyfikacji jak root lub zmiana ROM-ów to zostaniemy skazani na rozdzielczość 480p.

W zmodyfikowanym OnePlus 7 Pro nie obejrzymy Netflixa w HD

oneplus 7 pro Netflix

Netflix i kilka innych usług, takich jak Hulu i Amazon Video, korzystają z dostarczanego przez Google rozwiązania DRM o nazwie Widevine. Ma ono wiele poziomów bezpieczeństwa. Netflix wymaga wyższego poziomu L1 do odtwarzania w jakości HD 720p. Przez pewien czas telefony OnePlus nie obsługiwały nawet standardu L1. Podobnie jak jego poprzednicy, OnePlus 7 Pro traci obsługę L1, jeśli bootloader jest odblokowany. W takich przypadkach urządzenia wracają do niepewnego Widevine L3, którego Netflix używa tylko do odtwarzania w niższej jakości , czyli 480p.

Zobacz też: Google Lens wzbogaciło się o nowe filtry

Nie należy jednak z tego powodu wieszać psów na OnePlus 7 Pro. Zasada ta dotyczy znacznej większości smartfonów na Androidzie, ponieważ wynika z samego systemu i jest niezależna od producentów sprzętu. A szkoda, ponieważ smartfony z rodziny OnePlus są bardzo wdzięcznym materiałem do wszelkich modyfikacji. Oczywiście ta zasada nie dotyczy wszystkich urządzeń. Dobrym przykładem jest tutaj Pixel 3 XL, który nawet przy odblokowanym bootloaderze nie traci Widevine L1. Niestety, ale OnePlus 7 Pro nie jest takim wyjątkiem i warto o tym pamiętać, zanim przystąpimy do jakichkolwiek modyfikacji.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x