Producenci układów scalonych, tacy jak Intel, nie tylko produkują procesory. Wydają także duże pieniądze na budowanie nowych rynków zbytu dla tych układów. Ustalają, czego chcą ludzie w swoim następnym komputerze i pracując z producentami sprzętu, aby te nowe funkcje stały się rzeczywistością. Czasami budują oni całe przykładowe komputery.

Prototypowy laptop Intela z dwoma ekranami

Prototypowy laptop Intela

Prototypowy laptop Intela wykorzystuje unikalną konstrukcję podwójnego zawiasu, który pozostaje podparty pod wybranym kątem. Zawias dolny wykorzystuje mechanizm sprzęgła. Dlatego też trzeba nacisnąć przycisk, aby złożyć go z powrotem w dół. Zawias górny to standardowy zawias naciągowy, który można zobaczyć w każdym laptopie. Jeśli chodzi o specyfikacje, wszystkie części są gotowe, w tym ośmiordzeniowy/szesnastowątkowy procesor Intela serii 9 Gen H, który współpracuje z podkręconym układem graficznym Nvidia GeForce GTX 1070. Jest sporo miejsca pod zawiasem na otwór wentylacyjny, przez który jest zasysane powietrze. Wszystko to po to, żeby schłodzić 175-watową elektronikę za pomocą pojedynczego wentylatora. Konstrukcja ta podczas obciążenia generuje szum o natężeniu 42 decybeli.

Zobacz też: Xperia F może być pierwszym składanym smartfonem Sony

W zawiasie znajduje się eye-tracker Tobii i chociaż oprogramowanie zdecydowanie nadal potrzebuje czasu na dopracowanie, to już teraz znacznie ułatwia to zarządzanie dwoma wyświetlaczami. 15,6-calowy wyświetlacz górny o rozdzielczości Full HD to miejsce, gdzie można umieścić grę lub ich główną aplikację, podczas gdy dolny jest doskonałym miejscem dla mediów społecznościowych, aplikacji czatu lub zarządzania strumieniowaniem. Dolny wyświetlacz ma 12,3-cala i rozdzielczość HD. Ciekawe, czy jest to tylko prototyp, który odejdzie w zapomnienie, czy w przyszłości zobaczymy więcej takich konstrukcji?

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.