Xiaomi zaprezentowało budżetowego Redmi 7A pod koniec ubiegłego tygodnia na konferencji prasowej online. Podczas gdy cechy modelu zostały ujawnione, szczegóły dotyczące cen i dostępności wciąż były tajemnicą. Chiński gigant technologiczny ogłosił cenę Redmi 7A jako część działań w ramach wydarzenia inauguracyjnego Redmi K20. Jest ona naprawdę atrakcyjna.

Redmi 7A cena

redmi 7A cena

Zanim jednak przejdziemy do ceny, spójrzmy jeszcze raz na specyfikację urządzenia. Redmi 7A posiada wyświetlacz o przekątnej 5,45 cala w formacie 18:9. Urządzenie powróciło do układów Qualcomma po Redmi 6A, który korzystał z jednostki Helio A22. Redmi 7A jest wyposażony w znacznie wydajniejszego Snapdragona 439, który współpracuje z 2 GB RAM. Smartfon dysponuje wersjami o 16 i 32 GB pamięci masowej. W kwestii aparatu także jest całkiem przyzwoicie. Smartfon posiada główny obiektyw o rozdzielczości 13 Mpix oraz aparat selfie 5 Mpix. Za jego zasilanie odpowiada bateria o pojemności 4000 mAh. Warto tutaj się zatrzymać i podkreślić, że taka pojemność do tej pory była zarezerwowana jedynie dla urządzeń bez A oraz Redmi Note. Jest to więc pierwszy budżetowy smartfon z linii z tak pojemnym akumulatorem.

Zobacz też: Xperia F może być pierwszym składanym smartfonem Sony

Przejdźmy jednak do cen. Wersja Redmi 7A 2 GB + 16 GB jest dostępna w cenie 549 yuanów (79 USD), natomiast wersja 2 GB + 32GB ma cenę 599 yuanów (86 USD). Dzięki temu Redmi 7A jest najtańszym modelem serii Redmi A, który został wprowadzony na rynek do tej pory. Dla przypomnienia cena Redmi 6A rozpoczynałą się od 599 juanów dla opcji z 16 GB pamięci masowej. Niestety, wciąż nie znamy cen urządzenia na nasz rodzimy rynek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.