Google Lens z funkcjami AI

Google Lens wzbogaciło się o nowe filtry

Newsy

Na konferencji I/O 2019 Google obiecało wprowadzenie nowych funkcji do Google Lens. Miały nimi być nowe filtry, które pomogą w realizacji codziennych zadań. W przeciwieństwie do niespełnionych obietnic z poprzednich lat (między innymi o funkcji inteligentnego usuwania obiektów w Google Photos), te zostaną wprowadzone dosyć szybko. Część z nich pojawi się jeszcze w tym tygodniu w aplikacjach na systemy Android oraz iOS.

Nowości w Obiektywie Google

Google Lens nowe filtry

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Dwie nowe funkcje to Google Lens to „Translate” oraz „Dining”. Pierwszej z nich blisko jest do tej, którą możemy od dawna znaleźć w Tłumaczu Google. W tym przypadku uproszczono ją jednak w maksymalnym stopniu. Wystarczy wycelować kadrem aparatu na tekst w obcym języku i ulegnie on automatycznemu przetłumaczeniu. Swoją drogą, podobne rozwiązanie widzieliśmy już kilka lat temu w aplikacji Google Googles. Druga z nowości przyda nam się natomiast w lokalach gastronomicznych. Po nakierowaniu na menu restauracyjne ma wyróżnić najpopularniejsze posiłki oraz wyświetlać ich zdjęcia pobrane z bazy Google Maps. Dodatkowo, po nakierowaniu aparatu na rachunek, otrzymamy możliwość podzielenia go między osoby oraz wyliczenia napiwku.

Zobacz także: Trzy rzeczy, które Apple powinno pożyczyć z konferencji Google I/O

Nową funkcjonalność będzie można wywołać z poziomu Asystenta, aplikacji Google oraz Zdjęć Google. Warto odnotować, że do prawidłowego działania filtrów Obiektywu Google niezbędna jest obecność wsparcia technologii ARCore dla danego urządzenia. Google nie poinformowało czy funkcje te będą dostępne poza Stanami Zjednoczonymi.

 

Źródło: 9to5google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x