nextapp-keyboard

Jeśli lubisz testować nowości, a klawiatura systemowa, która ukazała się z Androidem 4.4 przypadła Ci do gustu, to ten news jest dla Ciebie. Dzięki AOSP (Android Open Source Project) jeden z deweloperów na jej podstawie stworzył NextApp Keyboard – czystą androidową klawiaturę z dodatkową funkcjonalnością oraz usprawnieniami.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

NextApp Keyboard jest standardową klawiaturą znaną z KitKata, jednak posiada dodatkowe klawisze np. funkcyjne F czy strzałki. Ponadto autor dodał układ klawiszy QWERTZ oraz znane z PCtów: Esc, STRG, Tab, Einfg, Pos1 oraz End, przez co jej użyteczność jest podobna do klawiatur desktopowych. Wszystkie zmiany mają usprawnić nawigowanie w tekście i są skierowane do osób piszących długie teksty na smartfonach bądź zdalnie obsługujących systemy informatyczne.

nextapp-keyboard-layout

 

NextApp znajduje się aktualnie w otwartej fazie beta, a pobrać ją można z Google Play bądź z oficjalnego tematu na XDA.

 

 

Źródło: androidpit.com, xda-developers.com
Kamil Piotrowski