LG G3 z biometrycznym uwierzytelnianiem?

Newsy

lg logo

Podczas wczorajszej konferencji prasowej LG, na której zaprezentowano smartfon G Pro 2, producent zdradził pewne szczegóły na temat kolejnego flagowca koncernu – modelu G3. Jak donoszą koreańskie media przedstawiciele firmy zostali zapytani, czy w telefonie tym zamierzają zaimplementować technologię  uwierzytelniania przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych bądź skanowania siatkówki oka, podobnie jak zostało to rozwiązane w iPhone 5s lub (prawdopodobnie) będzie wykorzystane w Samsungu Galaxy S5. W odpowiedzi LG przyznało, że tego rodzaju funkcja jest brana pod uwagę.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Wszystkich entuzjastów nowych technologii ucieszy fakt wyposażania ich ulubionych gadżetów w nowatorskie rozwiązania znane do tej pory jedynie z literatury bądź filmów science fiction. Żeby jednak ostudzić nieco zapał niektórych z nich, warto zastanowić się nad bezpieczeństwem danych biometrycznych przechowywanych przez te urządzenia. Przede wszystkim, czy będziemy mogli zweryfikować na ile bezpieczna jest forma ich przechowywania? A także, czy ktoś nie wykorzysta swoich wpływów, aby te dane zebrać?

 
Źródło: phonearena.com, zdnet.co.kr


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x