lg logo

Podczas wczorajszej konferencji prasowej LG, na której zaprezentowano smartfon G Pro 2, producent zdradził pewne szczegóły na temat kolejnego flagowca koncernu – modelu G3. Jak donoszą koreańskie media przedstawiciele firmy zostali zapytani, czy w telefonie tym zamierzają zaimplementować technologię  uwierzytelniania przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych bądź skanowania siatkówki oka, podobnie jak zostało to rozwiązane w iPhone 5s lub (prawdopodobnie) będzie wykorzystane w Samsungu Galaxy S5. W odpowiedzi LG przyznało, że tego rodzaju funkcja jest brana pod uwagę.

Wszystkich entuzjastów nowych technologii ucieszy fakt wyposażania ich ulubionych gadżetów w nowatorskie rozwiązania znane do tej pory jedynie z literatury bądź filmów science fiction. Żeby jednak ostudzić nieco zapał niektórych z nich, warto zastanowić się nad bezpieczeństwem danych biometrycznych przechowywanych przez te urządzenia. Przede wszystkim, czy będziemy mogli zweryfikować na ile bezpieczna jest forma ich przechowywania? A także, czy ktoś nie wykorzysta swoich wpływów, aby te dane zebrać?

 
Źródło: phonearena.com, zdnet.co.kr

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.