ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Uwaga na fałszywe Flappy Bird zarażone malwarem

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
FlappyBird-$

Flappy Bird zostało wycofane ze Sklepu Play, jednak fenomen gry wciąż trwa. Dzięki dobrodziejstwom otwartego systemu jakim jest Android możemy pobrać grę z innych źródeł. Jednak są i tacy, którzy chcą na tym zarobić. Firmy zajmujące się bezpieczeństwem naszych smartfonów przebadały kilka instalek krążących po Sieci i okazało się, że większość jest modyfikowana przez osoby trzecie próbujące wykorzystać naszą naiwność do zarobienia „łatwych” pieniędzy.

Gra szybko stała się hitem, jednak autor Dong Nguyen w takim samym tempie usunął ją, twierdząc, że nie chciał takiej popularności i najzwyczajniej w świecie go to przerosło. Firmy Sophos oraz Trend Micro znalazły we wspomnianych plikach Flappy Bird krążących po sieci oprogramowanie malware, które mogą bez naszej wiedzy wysyłać SMSy na podejrzane numery, przez co możemy stracić na prawdę spore pieniądze.

Poniżej porównanie oficjalnej oraz podrobionej aplikacji:

flappy_bird_prawa dostepu

Osobom, które nie miały szansy pograć w „ptaki”, a zamierzały ściągnąć je z innych źródeł proponujemy wstrzymać się bądź udać do znajomego, który pobrał oficjalną grę ze Sklepu i odpowiednim oprogramowaniem wyodrębnić plik instalacyjny z systemu. Tylko w tym przypadku mamy pewność, że nie przydarzą nam się niemiłe sytuacje.

Źródło: nakedsecurity.sophos.com, cnet.com, 

Sprawdź najnowsze wpisy