Facebook ma nowy pomysł na zgłaszanie błędów, który zmusi Was do ruchu

Bartłomiej Orkiszewski Newsy 28-05-2019

Facebook nie ustaje w staraniach o zaskarbienie sobie sympatii użytkowników w kontekście interakcji z ich platformą społecznościową. Ledwie ponad tydzień temu informowaliśmy o wprowadzeniu poprawek do kanału wiadomości, a dziś Facebook próbuje zaskoczyć nas nową funkcją mającą na celu usprawnienie procesu zgłaszania błędów bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Owo rozwiązanie ma polegać potrząśnięciu telefonem, co wywoła menu feedbacku na temat napotkanego problemu.

Zgłaszanie błędów poprzez potrząśnięcie telefonem nie jest jednak przełomowym odkryciem

Zgłaszanie błędu w aplikacji Facebook na iOS

Facebook testował już wcześniej to rozwiązanie pod nazwą „shake to report”. Była to przez pewien moment opcjonalna forma w aplikacji dla systemu iOS. Ślady po tym widoczne są na stronie pomocy technicznej Facebooka, gdzie znajduje się instrukcja użycia. Już wkrótce ta forma zgłaszania błędów ma stać się domyślną metodą zarówno dla iOS, jak i Androida. Korporacja kierowana przez Marka Zuckerberga liczy na to, że dzięki temu użytkownicy staną się bardziej chętni do dzielenia się swoimi uwagami na temat działania platformy.

Zobacz także: Treści terrorystyczne na żywo na Facebooku – sztuczna inteligencja bezradna

Funkcję udostępniono na razie wąskiej, testowej grupie użytkowników. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, to możemy spodziewać się wprowadzenia jej dla wszystkich w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nie oznacza to jednak, że będziemy zmuszeni do gimnastyki nadgarstkiem, gdy tylko napotkamy jakiś problem w działaniu Facebooka. Standardowa opcja ma pozostać nienaruszona w menu „Pomoc i wsparcie > Zgłoś problem”.

 

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x