Nie zapowiada się, abyśmy lada moment ujrzeli rewolucję w akumulatorach. Wciąż będziemy narzekać, że nasze smartfony działają zbyt krótko i trzeba je ładować częściej niż raz dziennie. Dlatego na porządku dziennym są kompromisy w postaci szybkiego ładowania. Ok, nie można też zapominać o pomyśle Lenovo na uczeniu się ogniw naszego życia. Jednak zostańmy przy skracaniu czasu regeneracji akumulatora. Ostatnio w tej materii mocno kulał Samsung, który nie chciał, aby ich bezprzewodowe ładowanie było wolniejsze od przewodowego. W tym roku trochę się w tej kwestii zmieniło, ale szybkie ładowanie od Koreańczyków ma dopiero szansę nadejść.

Samsung gotowy na szybkie ładowanie – 100 W w zasięgu ręki

szybkie ladowanie samsung 100 w

Skąd pomysł, aby utrzymywać jedną moc dla indukcji i kabli? Mógł to być zabieg czysto psychologiczny — w końcu 15 W dla bezprzewodowego ładowania nie oznacza takiej samej prędkości, co przy użyciu USB-C. Niemniej wybrane modele z dzisiejszego portfolio Samsunga mogą już regenerować swoje akumulatory z mocą 25 W. Są to między innymi Galaxy S10 5G, Galaxy Fold, ale też na przykład Galaxy A70. Jednak to nadal daleko od ponad 50 W od Huawei i Oppo. W takim razie dzisiaj Samsung postanowił przedstawić swoją nową technologię w ramach dwóch kontrolerów USB Power Delivery 3.0, które są w stanie zarządzać mocą 100 W. To już naprawdę robi wrażenie, choć wcześniej pojawiło się w ramach szybkiego ładowania Xiaomi, o którym jest dzisiaj cicho. Mimo wszystko wróćmy do Koreańczyków, których zasilacze są dedykowane zarówno smartfonom, ale też laptopom i tabletom. Co ciekawe zostały one wyposażone we wbudowanej oprogramowanie, które może być… aktualizowane.

Zobacz też: Huawei nie chce mieszać rządu w swoje problemy.

Oczywiście Samsung nie zapowiedział jeszcze żadnego urządzenia, które zostanie wyposażone w omawianą technologię. Jednak szybkie ładowanie w rozumieniu Koreańczyków ewidentnie wkracza na wyższy poziom. Bardzo też możliwe, że właśnie to rozwiązanie znajdzie się w Galaxy Note10, któremu zapowiadano już rewolucję w tej materii.

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.