ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung smartwatch gear galaxy watch

One UI dla Samsunga Galaxy Watch, Gear Sport oraz Gear S3 w Polsce!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Tizen to system Samsunga, który jest nam znany od lat. Koreańczycy próbowali nim ugryźć kawałek tortu na mobilnym rynku, ale ostatecznie to oprogramowanie spełnia się w urządzeniach noszonych, jak i w telewizorach. Niemniej producent stara się ujednolicić tworzony przez siebie ekosystem, więc smartwatche doczekały się aktualizacji do One UI. Jest to oczywiście odmieniona nakładka tego, co już znamy. Tym sposobem firma postanowiła zdecydowanie odświeżyć interfejs, który towarzyszył nam już kilka ładnych lat.

One UI dla smartwatchy Samsunga już w Polsce

samsung galaxy watch one ui aktualizacja

Dzisiaj Samsung oficjalnie poinformował, że w Polsce rusza aktualizacja oprogramowania dla Galaxy Watch, Gear Sport i Gear S3 z One UI. Już na tym etapie warto zaznaczyć, że ten ostatni smartwatch został zaprezentowany w 2016 roku, więc doceniamy wsparcie. Jednak, co się zmieniło? Przede wszystkim wygląd. Ten nadal jest prosty, ale zyskał wyrazu za sprawą kolorów. Jak podaje producent, One UI to estetyczny, bardziej uproszczony interfejs, stworzony, by wyeliminować niepotrzebne elementy rozpraszające uwagę. Teraz zegarki mają być spójne ze smartfonami i to faktycznie widać. Z nowych funkcji można wymienić między innymi możliwość sterowania częstotliwością codziennych powiadomień, jak i harmonogramem dostępu do nich. Oczywiście nie zabrakło też wzmianki na temat poprawionej optymalizacji pracy baterii.

Zobacz też: Nadchodzi Samsung Galaxy Xcover 5!

Na deser poprawiono Samsung Health, czyli dedykowaną aplikację do monitorowania zdrowia i sportów. Wspomniałem, że Koreańczycy wydali dzisiaj omawianą aktualizację, ale oczywiście pamiętajmy, że niektórzy prawdopodobnie otrzymają ją dopiero w ciągu tygodnia. W moim przypadku Galaxy Watch mogłem już dzisiaj zaktualizować. Oczywiście czekam na Wasze wrażenia z obsługi nowego oprogramowania.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy