xiaomi logo

Kojarzycie chińską markę Xiaomi? Firma ta, dzięki bardzo dobremu stosunkowi wydajności oraz jakości do ceny urządzenia wyróżnia się na tle konkurencji z Państwa Środka. Dzięki pomocy byłego pracownika  Google’a – Hugo Barra, który został vice prezesem, Xiaomi zamierza wejść na inne rynki niż rodzimy dzięki nowej serii urządzeń. Dzisiaj dzięki wpisowi w bazie danych AnTuTu możemy wstępnie sprawdzić co drzemie w środku urządzenia.

 

Steve Wozniak, założyciel Apple’a skwitował Xiaomi słowami „mają wspaniałe produkty, na tyle dobre, aby wejść na rynek USA”. Faktycznie, patrząc na urządzenia tej marki można być pod wrażeniem. Nie przedłużając więc zobaczmy co kryje się wewnątrz.

xiaomi-mi4_antutu

Według benchmarka AnTuTu, Mi4 korzysta z topowych podzespołów. Obliczeniami zajmuje się Snapdragon 800 (MSM8974) o zegarze 2,46GHz – ten sam co w topowych Samsung Galaxy S5 czy nowym HTC One (M8). Wyświetlanie grafiki pozostaje pod kontrolą Adreno 330, który musi poradzić sobie z wyświetlaczem o rozdzielczości FullHD (1920×1080). Dodatkowo wszystko wspiera 3GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Xiaomi dołączyło do tego 13MP tylni aparat fotograficzny oraz 8MP przedni. Wygląda przyjemnie?

Mi4 pracował pod kontrolą Androida 4.3 (finalnie przypuszczamy nakładkę MIUI) oraz posiadał wsparcie dla chińskiego WCDMA, lecz w finalnym produkcie zapewne zobaczymy także 4G LTE.

Trzeba pamiętać, że na razie jest to prototyp, a specyfikacja szybko zniknęła ze strony AnTuTu, więc urządzenie może się jeszcze zmienić (może wyświetlacz QHD). Urządzenia Xiaomi charakteryzuje atrakcyjna cena, której w tym przypadku niestety jeszcze nie znamy.

Co o tym myślicie? Byłby ktoś zainteresowany? Mi4 ma szanse nawiązać walkę z flagowcami innych producentów? Czekamy na Wasze spostrzeżenia w komentarzach.

 

 

Źródło: talkandroid.com, pccentre.pl

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski