12371494684_644135d82a_z

System operacyjny Android w smartfonach i tabletach to już chleb powszedni. Jest na tyle otwarty i elastyczny, że nie zdziwi nas zastosowanie go w konsolach do gier wideo, lodówkach, pralkach, kuchenkach mikrofalowych, zegarkach a nawet w samochodach. Teraz przyszedł czas na… stół. Tak – stolik, przy którym można usiąść, napić się kawy,  zagryźć ciasteczkiem i poplotkować. Współpraca firm Ideum i 3M zaowocowała skonstruowaniem stołu swoim wyglądem przypominającego ogromny tablet na nodze.

12371038135_faa92eda57_z

Wodoodporny ekran posiadający przekątną 46 cali i wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080p jest obecnie największym urządzeniem tego typu na rynku. Mebel wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel Core i7 taktowany z częstotliwością 3,7 GHz, 16 GB RAM i dysk twardy o pojemności 500 GB. Jedyną rozczarowującą kwestią jest zainstalowanie nieco przestarzałego systemu – Androida w wersji 4.1. Kilka przykładowych zastosowań demonstruje poniższy filmik.

Czy jest to rozwiązanie nowatorskie? Owszem. Czy jest to rozwiązanie praktyczne? Średnio. Nie jestem pewien, czy wygodnie czytałoby mi się newsy przy porannej kawie w tej formie. Być może dałoby się rozerwać przy niektórych grach. Oglądanie filmów pomimo dużej powierzchni dla mnie odpada. Czy jest to rozwiązanie ekonomiczne? Śmiem wątpić. Nie znalazłem informacji na temat ceny, ale obawiam się, że może zwalić z nóg. Czekam jednak na kolejne nowatorskie pomysły z zastosowaniem zielonego robota.
Źródło: androidpolice.com, ideum.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.