Fani iPoda Touch, Wasz dzień w końcu nadszedł. Firma Apple ogłosiła właśnie zaktualizowaną wersję tego odtwarzacza multimedialnego. Względem poprzednika wyróżnia go procesor Apple A10 Fusion. Ten sam, który znajduje się w iPhone 7. Dodatkowo dostępna będzie nowa wersja pamięci masowej o pojemności 256 GB. Jest to pierwsza aktualizacja do produktu Apple od szóstej generacji iPoda Touch, która została wydana w lipcu 2015 roku. Oprócz wymiany procesora i dodania wariantu z większą pojemnością nie widać w nim większych zmian.

iPod Touch 7 generacji

iPod Touch 7

Podczas gdy dzisiejszy komunikat o odświeżeniu tylko dostosowuje iPoda Touch do iPhone 7 — najmniej wydajnego iPhone, jakiego obecnie sprzedaje Apple — układ A10 zapewnia wystarczającą wydajność dla kilku nowych funkcji, w tym połączeń grupowych FaceTime i aplikacji Apple ARKit augmented reality, które wcześniej były niedostępne dla iPoda Touch. Firma twierdzi, że w porównaniu ze starszym modelem, zaktualizowana wersja oferuje do dwóch razy wyższą wydajność procesora i do trzech razy szybszą grafikę.

Zobacz też: Tesla blokuje część funkcji w nowych egzemplarzach Modelu 3

Apple podkreśla swoją nadchodzącą usługę subskrypcji gier Apple Arcade jako kluczowy element urządzenia. Ma to sens, biorąc pod uwagę fakt, że Apple koncentruje się ostatnio na abonamentach jako nowym źródle przychodów w przyszłości. Ceny nowego iPoda Touch zaczynają się od 199 dolarów za model 32 GB, 299 dolarów za 128 GB pamięci masowej i 399 dolarów za nową opcję 256 GB. Pozostaje tylko pytanie, czy warto? W końcu za podobne pieniądze możemy kupić smartfon o zbliżonej wydajności, a znaczna większość z nas i tak ma smartfona. Dołożenie tych 299 – 399 USD przy zmianie urządzenia da nam znacznie lepszy efekt niż zakup nowego telefonu i iPoda.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.