chromecasthead

 

Koushik Dutta, znany androidowej społeczności jako twórca recovery ClockworkMod, zapowiedział na swoim profilu w serwisie Google+, że jego aplikacja AllCast uzyska możliwość streamowania ekranu telefonu do Chromecasta.

 

Gdy Chromecast miał swoją premierę jego funkcjonalność była bardzo ograniczona. Do SDK mieli dostęp tylko nieliczni deweloperzy, głównie stojący za aplikacjami serwisów pokroju Hulu czy Pandora. SDK dla wszystkich chętnych do tworzenia własnych aplikacji na Chromecasta Google udostępniło dopiero 3 lutego, czyli ponad pół roku po premierze urządzenia. Wspomniany we wstępie Koushik Dutta korzystając z tego faktu przywrócił możliwość przesyłania plików lokalnych na Chromecasta w swojej aplikacji AllCast. Funkcja, którą zapowiedział ten deweloper, pozwoli nam również streamować ekran naszego telefonu lub tabletu, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń obsługujących technologię miracast. Prawdopodobnie będzie ona działać tak samo, jak wydana przez Koushika w połowie Grudnia ubiegłego roku aplikacja Mirror, pozwalające streamować ekran na Apple TV.

 

Gdyby nie tacy deweloperzy, jak Koushik Dutta, Chromecast byłby chyba równie bezużyteczny co Nexus Q, którego Google nie dopuściło do sprzedaży. A co Wy myślicie o takim rozszerzaniu możliwości urządzenia Google? Czy może ktoś z Was posiada Chromecasta?

 

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski