Marka Redmi coraz mocniej się rozkręca. Pierwsze smartfony pod jej szyldem, czyli Redmi 7 i Redmi Note 7 okazały się olbrzymim sukcesem na świecie. Kilka dni temu firma zaprezentowała pierwsze urządzenie z niskiej półki, czyli Redmi 7A, który okazał się znacznie wydajniejszy, niż zakładano przy pierwszych przeciekach. Dzisiaj natomiast swoją premierę mają mieć Redmi K20 i K20 Pro, ochrzczone przez firmę nowymi zabójcami flagowców. Jednak oprócz nich zobaczymy także coś więcej.

RedmiBook 14

RedmiBook 14

Dziś swoją premierę ma także pierwszy laptop spod szyldu firmy, czyli RedmiBook 14. Dość jasno to sugeruje jakiej przekątnej ekranu możemy się w jego przypadku spodziewać. Plakat z teaserem został udostępniony na stronie Weibo i pokazuje widok z boku laptopa. Nie jesteśmy w stanie dostrzec żadnych portów, jednak urządzenie wygląda na dość cienkie.

Zobacz też: [Recenzja] Redmi Note 7 – smartfon prawie kompletny

RedmiBook 14 był widziany na stronie internetowej Bluetooth SIG kilka tygodni temu. Posiada numer modelu XMA1901-** z kilkoma wariantami modeli, co może oznaczać dostępność na rynku międzynarodowym. Różne przecieki dostarczyły nam także pewien pogląd na specyfikację nadchodzącego urządzenia. Oczekuje się, że będzie wyposażony w procesor Intel w konfiguracjach Core i3, Core i5 i Core i7 z 4 GB/8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB/512 GB pamięci masowej. Droższy wariant ma mieć układ graficzny GeForce MX250 firmy NVIDIA. Według przecieków ma to być laptop budżetowy za niewielką cenę. Miejmy nadzieję, że Redmi z tego powodu nie pokpi kwestii wykonania, ani ergonomii.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.