Redmi – oficjalna międzynarodowa nazwa Xiaomi Hongmi

Krzysztof Fall Newsy 2014-02-13

Xiaomi-Hongmi-Redmi-web

Xiaomi Hongmi jest smartfonem ze średniej półki, który ma doskonale wyważony stosunek ceny do jakości. Z tego powodu urządzenie to zdobyło sporą popularność wśród użytkowników na świecie. Telefon ten cieszy się także dużą sympatią w naszym kraju. Do tego stopnia, że doczekaliśmy się nawet polskiej wersji językowej nakładki MIUI, którą można sobie samemu zainstalować przy odrobinie wysiłku. Do tej pory w stosunku do tego modelu używano angielskiego tłumaczenia słowa “hongmi”, które brzmiało “red rice”. Wczoraj producent na swoim profilu na twitterze ogłosił oficjalną anglojęzyczną wersję nazwy dla smartfonu – Redmi. Składa się ona z dwóch członów: “Red” – oznaczającego pasję oraz “Mi” – części nazwy firmy będącej akronimem mobilnego Internetu (a w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie “ryż”).

Obecnie smartfon jest dostępny na aukcjach internetowych u pośredników. Miejmy nadzieję, że nadanie nowej międzynarodowej nazwy będzie początkiem rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży telefonu w krajach całego świata.

 
Źródło: phonearena.com, twitter.com, wikipedia.org • PiX

  Posiadam ten telefon od miesiąca. Zamawiałem go bezpośrednio z chińskiego sklepu. Stosunek ceny do jakości jest znakomity ! Nakładka producenta (MIUI) dodatkowo zmodyfikowana przez polskich entuzjastów jest dobrze zoptymalizowana, świetnie wygląda i posiada przydatne dodatki. Zagęszczenie pikseli wynosi 312ppi, jednak czerń jest dość wyblakła a kolory nie tak żywe jak w Galaxy S ( mój poprzedni telefon), co nie zmienia faktu,że przyjemnie się z niego korzysta.Ekran chroni szkło GG2. Fajnym dodatkiem jest dioda powiadomień oraz dioda doświetlająca, mankamentem zaś brak podświetlanych klawiszy, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Model ten wyposażony jest w dwa sloty na kartę SIM które działają w trybie aktywnym .Obsługuje pasmo zgodne z Aero2, Ogólnie polecam, zakup wyniósł mnie 181$+23%vat co nie jest wygórowaną ceną za możliwości telefonu.

  • marcus1212

   A jak wypadają jakościowo zdjęcia?

   • PiX

    Jak dla mnie zadowalająca, fotki zrobione Redmi można znaleźć w jego recenzjach. Ze mnie kiepski fotograf 🙂x