Twórca Pebble mówi dlaczego aktualizacja nie jest jeszcze dostępna na Androidzie

Kacper Bąk Aplikacje 2014-02-13

Pebble_watch_email_1

Ponad tydzień temu pisaliśmy o nowej wersji aplikacji do obsługi Pebble, która miała wprowadzić sklep z wtyczkami do zegarka. Aktualizacja zgodnie z planem ukazała się na systemie iOS, jednak do tej pory oficjalnie nie możemy pobrać jej na urządzenia działające pod kontrolą Androida.

 

Kean Wong, szef grupy inżynierów oprogramowania w Pebble poinformował właśnie o powodach tej zwłoki. Według niego użytkownicy smartfonów z zielonym robotem są dla twórców bardzo ważną grupą i opóźnienie nie wynika z traktowania ich po macoszemu, tylko z ogromnej liczby telefonów na których aplikacja musi działać perfekcyjnie. Developer przypomina, że w przeciwieństwie do iPhone’ów, sprzęty z Androidem są bardzo różnorodne i zapewnienie poprawnego działania programu na każdym z nich wymaga ogromu pracy. Dodaje też, że w tym momencie zespół dysponuje ograniczonymi zasobami ludzkimi, co również nie przyspiesza jego działań. Wprawdzie prowadzona jest rekrutacja na stanowiska programistów piszących na Androida, ale na jej efekty będziemy musieli jeszcze poczekać.

 

Mimo tych przeciwności aktualizacja powinna pojawić się w najbliższym czasie, jeżeli jednak nie możecie się się doczekać, to wersję beta, po zalogowaniu, można pobrać tutaj.

 

Źródło: blog.getpebble.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x