geeksphone_revolution-web

Geeksphone jest hiszpańskim start-upem produkującym telefony dla nietypowych użytkowników. Pierwsze urządzenia były oparte na Androidzie (takie jak Geeksphone One), ale producent po kilku modelach zdecydował się skupić na rodzącym się w bólach Firefox OS  i obecnie jest najbardziej znany z telefonów developerskich dedykowanych właśnie temu systemowi. Wraz z najnowszym modelem o nazwie Revolution, Geeksphone faktycznie próbuje zrewolucjonizować podejście do smartfona oferując możliwość korzystania z dwóch systemów operacyjnych: Android i Firefox OS. Zgodnie z zapowiedziami producenta na urządzeniu będzie uruchamiany  Android a w każdej chwili będzie można bez problemu przełączyć się na FirefoxOS/Boot2Gecko. Najważniejsze elementy specyfikacji to: 4,7-calowy wyświetlacz IPS LCD qHD obsługujący multi-tuoch, dwurdzeniowy procesor Atom Z2560 taktowany częstotliwością 1,6 GHz, 1 GB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty pamięci do 32 GB, 8-megapikselowy aparat fotograficzny, 1,3-megapikselowy aparat z przodu. Bateria będzie mieć pojemność 2000 mAh. Wymiary to 135 x 68,4 x 9,8 mm. Urządzenie ma kosztować 289 EUR, a premiera odbędzie się 20 lutego.

Zapewne niektórzy z was zastanawiają się: “po co on to pisze”? Wpsominam o Geeksphone Revolution, ponieważ “testowałem” Firefox OS. Jestem ofiarą niezbyt udanego eksperymentu Alcatela i T-Mobile. Widzę potencjał w Boot2Gecko, ale jednocześnie mam świadomość, że jest to system mocno niedopracowany, zwłaszcza w buildzie przygotowanym przez Alcatela. Uważam ponadto koncepcję wielosystemwych smartfonów za interesującą, dla developerów – co jest oczywiste i dla dziwaków – jak ja.

 
Źródło: geeksphone.com, engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.