Właściciele Galaxy S10 zgłaszają liczne problemy związane z najnowszą aktualizacją (XXU1ASE5), która przynosi znaczne ulepszenia i nowe funkcje kamery oraz poprawki bezpieczeństwa z maja 2019 roku. Najczęstszą skargą, która obecnie ma miejsce, jest problem z zamrożeniem aplikacji firm trzecich. Aplikacje takie jak Twitter i Nova Launcher sprawiają najwięcej problemów. Jednak nie ograniczają się one tylko do tych aplikacji.

Najnowsza aktualizacja Galaxy S10 sprawia masę problemów

aktualizacja Galaxy S10

Problem nie dotyczy jedynie aplikacji. Sam telefon zamarza od czasu. Telefon nie przestaje do końca odpowiadać.  Długie naciśnięcie przycisku zasilania powodują uruchomienie menu wyłączenia, ale restart lub wyłączniki zasilania nie reagują. Problemem nie jest samo wieszanie się urządzenia. W niektórych przypadkach naciśnięcie przycisku zasilania powoduje wygaszenie ekranu, jednak go nie blokuje. Inni mają natomiast problem z czytnikiem linii papilarnych, który to albo przestaje reagować, albo działa bardzo powoli. Oczywiście nie brakuje także osób, u których wszystko działa jak należy.

Zobacz też: Xiaomi stworzyło powerbank idealny do kobiecej torebki

W tej chwili nie są znane przyczyny problemów z aktualizacją Galaxy S10. Dlatego też radzimy jej unikać do czasu, aż producent wyda stosowne poprawki. Niestety, Samsung jeszcze jej nie wstrzymał, a jest to coś co powinien zrobić, biorąc pod uwagę skalę i powagę problemów. Nie jest też znany żaden sposób żeby załagodzić problemy w jakikolwiek sposób. Miejmy nadzieję, że Samsung szybko upora się z problemem.

Źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.