Xiaomi wprowadził na rynek powerbank, który posiada również funkcję lusterka. Nie jest on produkowany bezpośrednio przez Xiaomi, ale przez jedną z jego spółek córek. Powerbank i lusterko są połączone w jednym i mają wymiary 85 × 76 × 17 mm, dzięki czemu jest wystarczająco małe, żeby zmieścić się w damskiej torebce. Gadżet jest dość przystępny cenowo, ponieważ jest wyceniony na 129 juanów, czyli około 18 dolarów.

Powerbank Xiaomi w lusterku

Powerbank Xiaomi w lusterku

Jest on jednak awaryjnym źródłem energii. Oferuje pojemność 3000 mAh i moc wyjściową 5 W. Przy założeniu, że jego sprawność wynosi około 70%. Może on doładować smartfon z baterią 4000 mAh do około 40 – 50%, zależnie od sprawności układu ładującego w smartfonie. Jak więc widać nie jest to duża wartość, ale pozwoli w sytuacji awaryjnej na przetrwanie do końca dnia. Jednak możliwość ładowania smartfona nie jest jedyną funkcją wymagającą akumulatora.

Zobacz też: Aktualizacja Oxygen OS dla OnePlusa 7 Pro przynosi poprawki systemu i aparatu

Lustro otoczone jest 12 diodami świecącymi, które emitują temperaturę barwową i światło symulujące światło naturalne. Dzięki temu światło jest jednolite, dzięki czemu widać rzeczywisty efekt makijażu i ułatwia korekty. Jasność można regulować w zależności od potrzeb użytkownika, co z kolei zależy od poziomu oświetlenia otoczenia. Lusterko do makijażu ma również konstrukcję z dwukrotnym powiększeniem. Dzięki temu, pomimo niewielkich rozmiarów przenośnych, obiekty są znacznie wyraźniejsze bez zniekształceń. Jeśli w trakcie makijażu poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej 10%, to lampki się automatycznie wyłączą. Można jednak je znowu włączyć. W pełni naładowane lusterko może świecić przez około 10 godzin.

Źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.