nvidia-shield

 

 

Zastosowań systemu Android jest multum, o czym doskonale zdaje sobie każdy sprawę. Tak oto mimo że smartfony stanowią lwią część urządzeń z Zielonym Robocikiem, mobilny system Google spotkać możemy nawet w gazecie wyświetlającego reklamę. Mimo wszystko, znajdziemy również kilka bardziej ciekawszych zastosowań.

 

Wśród urządzeń z Androidem, które mają sens i nie są smartfonem lub tabletem, możemy wyróżnić tak zwane przenośne konsole do gier. Niestety, dużo popularniejsza konkurencja w postaci chociażby PlayStation Portable już na starcie sprawia, że propozycje z systemem Google mają ciężko. Najbardziej znanym tego typu urządzeniem z całą pewnością jest Nvidia Shield (widoczna na początku newsa). Jednak do rozgrywki najprawdopodobniej dołączy jeszcze jeden gracz w postaci Asusa, którego GameBox ujawnił się poprzez AnTuTu:

 

asus gamebox

 

Powyższa specyfikacja jasno pokazuje, że podzespoły nie będą znacząco odbiegać od tych z Nvidii Shield. Bezpośrednie porównanie tych dwóch zbliżonych do siebie urządzeń prezentuje się następująco:

 

asus gamebox 1

 

Produkt Asusa przegrywa, ale na wynik mógł wpłynąć fakt, że mamy do czynienia z prototypem GameBoxa i jego finalna wersja dorówna lub może nawet przewyższy propozycję Nvidii.

 

Istnieje też możliwość, że Asus GameBox będzie po prostu alternatywną wersją Shielda. Nvidia często oferuje swoje produkty dając je innym firmom, a te po drobnym odświeżeniu sprzedaje jako swoje (patrz: ostatnie tablety Nvidii).

 

 

źródło: G4G

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.