Asus pracuje nad GameBoxem, czyli konkurentem dla Nvidii Shield

Newsy

nvidia-shield

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Zastosowań systemu Android jest multum, o czym doskonale zdaje sobie każdy sprawę. Tak oto mimo że smartfony stanowią lwią część urządzeń z Zielonym Robocikiem, mobilny system Google spotkać możemy nawet w gazecie wyświetlającego reklamę. Mimo wszystko, znajdziemy również kilka bardziej ciekawszych zastosowań.

 

Wśród urządzeń z Androidem, które mają sens i nie są smartfonem lub tabletem, możemy wyróżnić tak zwane przenośne konsole do gier. Niestety, dużo popularniejsza konkurencja w postaci chociażby PlayStation Portable już na starcie sprawia, że propozycje z systemem Google mają ciężko. Najbardziej znanym tego typu urządzeniem z całą pewnością jest Nvidia Shield (widoczna na początku newsa). Jednak do rozgrywki najprawdopodobniej dołączy jeszcze jeden gracz w postaci Asusa, którego GameBox ujawnił się poprzez AnTuTu:

 

asus gamebox

 

Powyższa specyfikacja jasno pokazuje, że podzespoły nie będą znacząco odbiegać od tych z Nvidii Shield. Bezpośrednie porównanie tych dwóch zbliżonych do siebie urządzeń prezentuje się następująco:

 

asus gamebox 1

 

Produkt Asusa przegrywa, ale na wynik mógł wpłynąć fakt, że mamy do czynienia z prototypem GameBoxa i jego finalna wersja dorówna lub może nawet przewyższy propozycję Nvidii.

 

Istnieje też możliwość, że Asus GameBox będzie po prostu alternatywną wersją Shielda. Nvidia często oferuje swoje produkty dając je innym firmom, a te po drobnym odświeżeniu sprzedaje jako swoje (patrz: ostatnie tablety Nvidii).

 

 

źródło: G4G

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x