Bezprzewodowy dźwięk powoli staje się normą dla telefonów komórkowych i tabletów. Spowodowało to wiele problemów, ale nie brakuje także korzyści. Jedną z nich jest możliwość wysyłania sygnałów audio do dwóch oddzielnych urządzeń Bluetooth jednocześnie. Niektóre smartfony Samsunga mogą już to robić, a według pogłoski z japońskiego bloga Mac Otakara Apple przygotowuje się do wprowadzenia identycznej funkcji do przyszłych iPhone.

Kilka urządzeń Bluetooth jednocześnie na iPhone

iPhone kilka urządzeń bluetooth

Możliwość połączenia się z więcej niż jednym urządzeniem Bluetooth może być pomocne w wielu scenariuszach. Na przykład możemy podłączyć telefon do systemu audio w samochodzie żeby dyktował nam instrukcje GPS, jednocześnie odtwarzając muzykę przez słuchawki. Możemy także podczas podróży pociągiem oglądać film z towarzyszem, korzystając z dwóch par słuchawek.  Oczywiście można uzyskać podobny efekt, stosując słuchawki bezprzewodowe w parze z przewodowymi, ale to tylko mała dygresja z mojej strony.

Zobacz też: Android i Chrome OS jeszcze bliżej siebie – Google przygotowuje kolejne łączenie

Możliwość transmisji dźwięku do dwóch urządzeń bezprzewodowych do działania wymaga technologii Bluetooth 5.0. Jak wskazuje Mac Rumors, jeśli Apple wdraża podwójny dźwięk w ten sam sposób, może przynieść funkcjonalność do starszych modeli iPhone, które obsługują Bluetooth 5.0. Dzięki temu funkcja ta mogłaby zawitać do iPhone 8 i nowszych. Niestety, nie wiadomo kiedy i jakie urządzenie Apple zostanie wyposażone w tą technologię. Możliwe więc, że przyjdzie nam jeszcze długo poczekać na smartfon z logo nadgryzionego jabłka wykorzystujący tę funkcję.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.