Snapdragon 665 miał swoją premierę razem ze Snapdragonem 730 i 730G. Mimo to wciąż czekamy na premierę pierwszego urządzenia pracującego pod kontrolą nowego układu. Okazuje się jednak, że nie będziemy czekać zbyt długo, ponieważ pierwsze urządzenie z tym procesorem na pokładzie ma się pokazać już za kilka dni.

Pierwszy Smartfon z Snapdragonem 655 nadchodzi

Według tweeta Sudhanshu Ambhore, pierwsze urządzenie działające pod kontrolą Snapdragona 665 zostanie zaprezentowane 30 maja. Chociaż nie ujawnił producenta, to jedynym urządzeniem, które ma mieć premierę tego dnia, jest Meizu 16Xs. Zgodnie z TENAAA jest on zasilany przez ośmiordzeniowy układ scalony taktowany zegarem 2.0GHz. Snapdragon 665 również ma osiem rdzeni taktowanych prędkością zegara 2,0 GHz. Jeśli Meizu 16Xs jest rzeczywiście zasilany przez Snapdragon 665, jest to spadek wydajności w stosunku do poprzednika. Meizu 16X działa pod kontrolą Snapdragona 710. Układ ten jest oparty na rdzeniach Kyro 360, które są znacznie wydajniejsze od Kyro 260 zastosowanych w Snapdragonie 665.

Zobacz też: Siri po polsku? Ile trzeba czekać i alternatywy

Snapdragon 665 wyposażony jest w układ GPU Adreno 610 AIE, silnik AI z obsługą 3D Face Unlock, która pozwala na znacznie dokładniejsze rozpoznawanie twarzy podczas odblokowywania. Nie zabrakło także funkcji sztucznej inteligencji, która działa dwa razy szybciej niż w Snapdragonie 660. Obsługuje standardy Bluetooth 5.0, USB 3.1, nagrywanie wideo 4K. Nie zabrakło także nagrywania w zwolnionym tempie do 120 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p, a także technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Oczywiście warto pamiętać, że sama obsługa danej funkcji w układzie nie oznacza jeszcze, że smartfon będzie w nią wyposażony.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.