Z racji, że wyświetlacze mają teraz zajmować znaczącą część frontowej powierzchni obudowy, to coraz ciężej tworzyć coraz to bardziej wytrzymałe modele. Wiele firm najzwyczajniej w świecie zrezygnowało z nich, ale wciąż pozostają wybrani producenci, którzy nie boją się swego rodzaju wyzwań. Oczywiście większość z nich to reprezentanci Chin, ale nie można zapominać o marce CAT. Ok, ona też ma wiele wspólnego z Państwem Środka. W takim razie, co powiecie na Samsunga Galaxy Xcover 5, którego część specyfikacji właśnie trafiła do Sieci?

Samsung Galaxy Xcover 5 to obecnie mieszanka różnorakich informacji

samsung galaxy xcover 4 oficjalnie grafika cena

Samsung co dwa lata odświeża rodzinę Xcover i jak się nietrudno domyślić, to właśnie nadchodzi ten czas. Ok, właściwie to już minął, bo w marcu 2017 roku poznaliśmy Samsunga Galaxy Xcover 4. W takim razie, co wiemy o jego następcy? Przede wszystkim to, że tajemniczy model SM-GS398FN/DS trafił do FCC, czyli jest o krok przed zdobyciem certyfikatu w USA. Oznaczenie to sugeruje właśnie omawiany model, a zaglądając do Geekbench, dowiadujemy się, że Galaxy Xcover 5 zaoferuje układ Exynos 7885, 3 GB RAM i Androida Pie. Za dostawę prądu ma odpowiadać akumulator o pojemności 2800 mAh, co potwierdzają dane FCC. Tak, seria Xcover nigdy nie była flagową propozycją. Od tego Samsung miał odmiany Active, z których niestety zrezygnował.

Zobacz też: Co Apple zmieniło w MacBookach Pro na 2019 rok?

Na koniec cena, która pośrednio została ujawniona w Holandii. Tam model o wspomnianym oznaczeniu widnieje jako Galaxy Xcover 4S i został wyceniony na 250 euro, czyli około 1100 złotych. To relatywnie odpowiednia cena, choć specyfikacja jest zdecydowanie poniżej średniej. Jednak nie możemy zapominać, że to odporność tego smartfona ma świadczyć o chęci jego zakupu.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.