To, co przede wszystkim wyróżnia Apple na tle konkurencji, to ich własny ekosystem, który doskonale łączy różnorakie urządzenia — laptopy, głośniki, tablety, smartfony itd. Amerykanom na pewno trzeba oddać to, że wiedzą, jak zatrzymać swoich klientów — zmiana po prostu jest ciężka. Niemniej Google krok po kroku buduje swój wielki ekosystem, czego przykładem jest Android i Crome OS, które już dzielą ze sobą wiele usług, ale wiele wskazuje na to, że zbliżą się do siebie jeszcze bardziej.

Android i Chrome OS — dziel się numerami, hasłami, a nawet schowkiem

onechrome android chrome dzielenie informacji

Jak udało się wytropić specjalistom z XDA Developers, projekt OneChrome demo ma za zadanie między innymi właśnie zbliżyć do siebie omawiane systemy. Przez to mamy rozumieć fakt, że oba oprogramowania będą mogły bezpośrednio współdzielić ze sobą numery telefonów. Na Chromebooku znajdujemy interesujący nas numer i jednym kliknięciem wysyłamy go na naszego smartfona. To pierwszy punkt. Drugim jest schowek, który będzie można współdzielić pomiędzy urządzeniami. Ostatni ujawniony punkt to hasła Wi-Fi, czyli Chrome OS może jednoznacznie wymieniać się zapisanymi sieciami z Androidem i na odwrót. Ta funkcjonalność już jest widoczna na Robociku, ale zjednoczenie jej z Chrome OS ma dopiero nadejść.

Zobacz też: OnePlus 3 i OnePlus 3T z Androidem Pie! 

Oczywiście Google pomyślało też o bezpieczeństwie. Dlatego omawiana wymiana informacji będzie szyfrowana. Kiedy właściwie poznamy nowe możliwości połączenia Chrome OS i Android? To tradycyjnie nadal zagadka, ale w wydaniach Canary tego pierwszego ardzo możliwe, że niedługo już się pojawią.

Źródło: XDA Develoeprs

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.