Android-KitKat

 

Za pośrednictwem portalu Android Police dotarła do nas bardzo ciekawa plotka. Podobno Google wprowadza politykę, wg. której dostęp do Google Mobile Services będą mogły otrzymać tylko urządzenia zgłoszone do certyfikacji w czasie tzw. okienka właściwego dla systemu na którym pracują.

 

Dobrze, ale co to znaczy? Otóż każdy sprzęt z Androidem zanim oficjalnie będzie mógł korzystać z Google Play i innych usług wyszukiwarkowego giganta, musi przejść przez proces certyfikacji. Od teraz warunkiem niezbędnym do pomyślnego jego zakończenia ma być praca pod kontrolą jednej z aktualnych wersji systemu. Poniżej tabelka z konkretnymi odsłonami i odpowiadającymi im datami:

Tabela okienka google

 

Według tych informacji już teraz nie powinien powstać żaden smartfon z Androidem 4.1 i dostępem do Google Play. Jeżeli doniesienia się potwierdzą to producenci powinni wreszcie przestać zasypywać nas sprzętem z bardzo zdezaktualizowanym systemem.

Taki ruch powinien  mocno wpłynąć na obniżenie poziomu fragmentacji, ponieważ do tej pory powstawało dużo, szczególnie tańszych, urządzeń, których oprogramowanie nie grzeszyło świeżością już w momencie premiery. Niestety, decyzja ta nie ma żadnego wpływu na smartfony już wyprodukowane, Google nadal będzie pozwalał na praktycznie natychmiastowe porzucanie ich wsparcia.

 

Źródło: androipolice.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.