ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi redmi k20 specyfikacja

Już wiemy, co wyróżni Redmi K20 na tle Redmi K20 Pro

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zadziwiająco na kilka dni przed oficjalną premierą Redmi K20 i Redmi K20 Pro wciąż jest wiele niewyjaśnionych informacji. Główną zagwozdką był fakt, co tak naprawdę odróżni te modele. Kolejne plotki zdawały się sugerować, że ciężko będzie odróżnić nadchodzące smartfony. Jednak dzisiejszy wyciek jednoznacznie potwierdza, że Redmi K20 to po prostu słabsza odsłona Redmi K20 Pro. Tym sposobem marka też stawi czoło niedawno zaprezentowanemu Realme X, z którym bazowa propozycja ma bezpośrednio konkurować.

Redmi K20 to słabsza wersja Redmi K20 Pro, ale nadal interesująca

Wczoraj mogliście poznać ceny Redmi K20 Pro, które okazały się bardzo zbliżone do Xiaomi Mi 9. To z kolei wzbudza pewne wątpliwości, choć należy pamiętać, że między innymi w Polsce Redmi K20 i K20 pro zostaną przedstawione jako Xiaomi Mi 9T i Xiaomi Mi 9T Pro. Niemniej przejdźmy do konkretów, czyli specyfikacji Redmi K20. Smartfon ten od swojego lepszego brata odróżnimy za sprawą układu obliczeniowego. Otóż Chińczycy postawią na Snapdragona 730 zamiast Snapdragona 855, co z kolei potwierdza zapowiedź Xiaomi o premierze tego typu telefonu w maju. Pozostałe dane techniczne, z wysuwanym aparatem, czytnikiem linii papilarnych w wyświetlaczu i akumulatorem o pojemności 4000 mAh, mają pozostać bez zmian. Redmi K20 na pewno też będzie dostępny w wersji z 6 GB RAM.

Zobacz też: Nasze hasła jako zwykły, niezabezpieczony tekst – oto wpadka Google.

Tym sposobem jesteśmy już w pełni gotowi na przyjęcie premiery Redmi K20. Flagowa seria firmy, a wręcz szeroko zapowiadani zabójcy flagowców mają zostać oficjalnie przedstawieni już 28 maja. Jedno jest pewne — zarówno w przypadku Redmi K20, jak i Redmi K20 Pro na wydajność nie powinniśmy narzekać.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy