Lenovo to firma, która raczej trzyma się w cieniu. Pod względem rozgłosu daleko jej do takich gigantów jak choćby Samsung czy Apple. Mimo tego, marka radzi sobie bardzo dobrze, co pokazują rekordowe wyniki finansowe za rok fiskalny 2018/2019.

Wyniki finansowe Lenovo za rok fiskalny 2018/2019

lenovo logo

Lenovo może otwierać szampana, bo rok fiskalny 2018/2019 był naprawdę świetny. Firma odnotowała największy w swojej historii przychód na poziomie 51 miliardów dolarów, co przekłada się na wzrost o aż 12,5% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Producent sukces ten zawdzięcza powodzeniu strategii inteligentnej transformacji, dzięki której dochód netto firmy przed opodatkowaniem zwiększył się do 856 milionów dolarów. Jest to wynik ponad czterokrotnie wyższy w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Zobacz także: Rzecznik Play zabrał głos w sprawie Huaweia

Dużą rolę w opisywanych wynikach odegrał czwarty kwartał 2018 roku, w którym to przychody wzrosły do dwucyfrowej kwoty – 11,7 miliardów dolarów. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł  180 milionów dolarów, a dochód netto ukształtował się na poziomie 118 milionów dolarów (wzrost o 261% rok do roku). Świetnie radziły sobie wszystkie działy firmy, ponieważ każdy zanotował wzrost przychodów i zysków.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.