Kilka dni temu Stany Zjednoczone zadały Huaweiowi nokautujący cios. Mowa tu oczywiście o zakazie współpracy m.in. z Google, co przekłada się na brak dostępu do sklepu Play i nowych aktualizacji Androida. Dla Huaweia rozpoczęły się prawdziwie mroczne dni, gdyż także inne firmy zaczęły kończyć z nim współpracę. Chiński gigant ma jednak asa w rękawie, a mianowicie własny system operacyjny, HongMeng. Nie wiadomo tylko, czy jest on już gotowy, by wdrożyć go do pierwszych smartfonów. Stany Zjednoczone bez żadnych dowodów zrobiły już masę złego, a wygląda na to, że nie zamierzają przestać. Teraz próbują przekonać sojuszników, by także porzucili sprzęt opisywanej firmy.

Stany Zjednoczone nastawiają Koreę Południową przeciwko Huaweiowi

wypowiedź trumpa

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Masz dość zdjęć małych dzieci na Facebooku? Firma produkująca prezerwatywy ma na to radę

To nie żart. Stany Zjednoczone nie mają hamulców i zaczynają namawiać swoich sojuszników, by zaprzestali korzystania ze sprzętu Huawei. Na pierwszy ogień poszła Korea Południowa. Urzędnik Depertamentu Stanu USA na spotkaniu z koreańskim odpowiednikiem podważył zasadność działania w tym kraju sieci LG Uplus, która bazuje na infrastrukturze Huaweia. Według niego LG Uplus „nie powinno działać na wrażliwych obszarach Korei Południowej” z wiadomych względów. Nacisk ma rzecz jasna za zadanie nakłonić Koreę Południową do porzucenia przez nią rozwiązań Huaweia. Jedno jest pewne – to już jest wojna. Wojna, która jest dość nierówna. Czas pokaże, czy Huawei sobie poradzi.

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.