Panasonic także porzuca współpracę z Huawei

Newsy

Po tym, jak ARM wstrzymało wszystkie kontakty biznesowe z Huawei z powodu rozwoju technologii w Stanach Zjednoczonych w celu zastosowania się do nakazu wydanego przez administrację Trumpa. Panasonic objął identyczna strategię. Oznacza to, że coraz więcej firm spoza USA zrywa umowy z chińskim gigantem.

Panasonic porzuca Huawei

Panasonic porzuca Huawei

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Japoński Panasonic ogłosił, że firma wstrzymała wysyłkę niektórych komponentów do Huawei Technologies w celu spełnienia amerykańskich ograniczeń nałożonych na chińską firmę. W wydanym na ten temat oświadczeniu padła następującą informacja:

Panasonic poinstruował pracowników, aby wstrzymali transakcje z Huawei i jego 68 filiami objętymi amerykańskim zakazem.

Chociaż firma z siedzibą w Osace nie posiada dużego zakładu produkcyjnego komponentów w Stanach Zjednoczonych, to jednak twierdzi, że zakaz dotyczy towarów, których udział w technologiach lub materiałach pochodzenia amerykańskiego wynosi 25 procent, lub więcej.

Zobacz też: Skracanie linków na telefonie – aplikacje

Jednak firma odmówiła skomentowania, które komponenty podlegają zakazowi i gdzie są produkowane. Panasonic produkuje szeroką gamę urządzeń do smartfonów, samochodów, a także urządzeń automatyki przemysłowej. W zeszłym tygodniu Departament Handlu USA zablokował Huawei możliwość prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej z firmami amerykańskimi i kupowania towarów wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych. Jednakże tymczasowo złagodził się zawiesić ograniczenia dotyczące Huawei na okres 90 dni, aby zminimalizować zakłócenia dla klientów. W tym czasie firma może zakupić amerykańskie towary do utrzymania istniejących sieci i dostarczyć aktualizacje oprogramowania do istniejących telefonów Huawei.

Źródło: gimochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x