Po tym, jak ARM wstrzymało wszystkie kontakty biznesowe z Huawei z powodu rozwoju technologii w Stanach Zjednoczonych w celu zastosowania się do nakazu wydanego przez administrację Trumpa. Panasonic objął identyczna strategię. Oznacza to, że coraz więcej firm spoza USA zrywa umowy z chińskim gigantem.

Panasonic porzuca Huawei

Panasonic porzuca Huawei

Japoński Panasonic ogłosił, że firma wstrzymała wysyłkę niektórych komponentów do Huawei Technologies w celu spełnienia amerykańskich ograniczeń nałożonych na chińską firmę. W wydanym na ten temat oświadczeniu padła następującą informacja:

Panasonic poinstruował pracowników, aby wstrzymali transakcje z Huawei i jego 68 filiami objętymi amerykańskim zakazem.

Chociaż firma z siedzibą w Osace nie posiada dużego zakładu produkcyjnego komponentów w Stanach Zjednoczonych, to jednak twierdzi, że zakaz dotyczy towarów, których udział w technologiach lub materiałach pochodzenia amerykańskiego wynosi 25 procent, lub więcej.

Zobacz też: Skracanie linków na telefonie – aplikacje

Jednak firma odmówiła skomentowania, które komponenty podlegają zakazowi i gdzie są produkowane. Panasonic produkuje szeroką gamę urządzeń do smartfonów, samochodów, a także urządzeń automatyki przemysłowej. W zeszłym tygodniu Departament Handlu USA zablokował Huawei możliwość prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej z firmami amerykańskimi i kupowania towarów wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych. Jednakże tymczasowo złagodził się zawiesić ograniczenia dotyczące Huawei na okres 90 dni, aby zminimalizować zakłócenia dla klientów. W tym czasie firma może zakupić amerykańskie towary do utrzymania istniejących sieci i dostarczyć aktualizacje oprogramowania do istniejących telefonów Huawei.

Źródło: gimochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.