Na skutek nałożonej blokady handlowo-technologocznej Huawei nie ma nawet chwili wytchnienia. Coraz mniej firmy współpracuje z chińskim producentem. Traci on nie tylko dostawców podzespołów, ale także licencje do produkcji własnych. Kolejnym takim przypadkiem jest skreślenie Huaweia z listy firm z dostępem do standardu microSD.

Smartfony Huawei bez microSD

Huawei bez microSD

Wszystko odbyło się po cichu. Bez deklaracji, ogłoszeń czy rozmów. Huawei został po prostu wymazany z listy producentów mogących korzystać z kart pamięci microSD. Co prawda Huawei wciąż może korzystać z kart NM znanych z flagowców producenta. Jednak pozostałe urządzenia wciąż się opierają na kartach microSD. Z tego też powodu najbardziej na tej decyzji ucierpią urządzenia z niskiej i średniej półki.

Zobacz też: OnePlus 3 i 3T z oficjalnym Android Pie – to wręcz trzeba chwalić!

Mimo wszystko ta sytuacja może przynieść wiele dobrego. Dzięki niej Huawei będzie musiał skupić się w większym stopniu na rozwojowi kart NM. Inaczej jego tańsze urządzenia będą musiały być pozbawione slotu kart pamięci. Oczywiście możliwy jest także inny scenariusz. Mainowicie chiński gigant może zrezygnować całkowicie z kart pamięci w tańszych smartfonach, stawiając na pamięć wbudowaną. W takim jednak wypadku produkcja urządzeń będzie zauważalnie droższa, ponieważ żeby smartfony firmy były atrakcyjne dla konsumentów, to będą musiały oferować zauważalnie większą pojemność. Możliwe też, że producent zacznie wyposażać urządzenia w dwa banki pamięci. Jeden szybszy na system i aplikacje i drugi wolniejszy o większej pojemności na pliki i multimedia.

Źródło: slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.