KaiOS miał być alternatywą dla ludzi, których nie stać na smartfona lub z pewnych względów nie mogą z niego korzystać. System ten posiada funkcje pozornie zarezerwowane dla smartfonów (choćby takie jak klient YouTube, nawigacja i Asystent Google), ale działa na klasycznych komórkach. Projekt ten wbrew pozorom okazał się gigantycznym sukcesem.

KaiOS trzecią siłą na rynku

 

Na chwilę obecna pod kontrolą KaiOS działa 100 milionów telefonów. Oznacza to, że KaiOS jest trzecim najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Dlaczego tak się stało? Otóż tak jak wspominałem nie każdego stać na smartfona, problem ten widać np. w Indiach i krajach afrykańskich. Tymczasem telefon z KaiOS, który zaoferuje znacznie więcej niż konkurencyjne klasyczne telefony kosztuje około 20 dolarów. Takie telefony trafiają do ofert operatorów i są dodawane do najtańszych planów.

Zobacz też: KaiOS zrewolucjonizuje klasyczne komórki, w tym także Nokię 8110 4G

Google i TCL inwestują w projekt

KaiOS raczej nie zniknie. Jakiś czas temu Google zainwestowało w projekt 22 miliony dolarów. Tym razem TCL i Google przekazali 50 milionów dolarów.

Mogłoby wydawać się, że rynek jest zabetonowany i nie ma na nim miejsca dla trzeciego gracza. Twórcy KaiOS pokazali, że jak najbardziej jest miejsce. Trzeba tylko znaleźć własną niszę, zamiast próbować wywracać świat do góry nogami.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.