Prawa człowieka google

UE wszczyna dochodzenie wobec Google w sprawie naruszenia danych osobowych

Newsy

Google nie ma ostatnio zbyt wiele szczęścia w Europie. Władze Unii ciągle znajdują u wyszukiwarkowego giganta masę niedociągnięć oraz nadużyć, zwłaszcza jeśli chodzi o monopol giganta. Tym razem jednak sprawa nie dotyczy nadużyć firmy wobec konkurencji. Obecnie europejscy urzędnicy sprawdzają, czy Google odpowiednio dba o nasze dane osobowe.

Google narusza dane osobowe

Google narusza dane osobowe

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Europejskie ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (PKBR) to coś więcej niż tylko program dodawania kolejnych wyskakujących okien do każdej odwiedzanej strony. To ramy prawne regulujące sposób, w jaki firmy mogą wykorzystywać zebrane dane o ludziach w Internecie. Jako prawdopodobnie największy podmiot zajmujący się danymi osobowymi w Internecie, Google nieuchronnie stanąłby w obliczu pytań dotyczących PKBR. Dziś irlandzki komisarz ds. ochrony danych (DPC) wszczął pierwsze dochodzenie w sprawie PKBR dotyczące Google, badając czy dane te nie są wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem do celów reklamowych.

Zobacz też: Nadchodzi nowa wersja Xiaomi Mi 9

Dochodzenie zostało wszczęte po złożeniu kilku skarg do DPC, w tym od twórców Brave Browser. Brave twierdzi, że Google i inne firmy nie przestrzegają zasad PKBR, gdy przekazują dane osobowe innym podmiotom. Europejska siedziba główna Google znajduje się w Irlandii, więc ocena roszczeń zgodnie z sekcją 110 PKBR należy do irlandzkiego DPC. Google twierdzi, że będzie w pełni współpracował w dochodzeniu DPC i już teraz ma silną kontrolę prywatności. Jeśli DPC stwierdzi, że Google naruszył prawo, może zostać ukarany wysoką grzywną w wysokości do 4% swoich globalnych dochodów. Jest to również coś w rodzaju przypadku testowego. Google i inni reklamodawcy internetowi mogą być zmuszeni do zmiany sposobu wykorzystywania danych osobowych w reklamach, jeśli dochodzenie pójdzie źle.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x