Dotychczas brakowało oficjalnych komunikatów firm współpracujących z Huawei, nawet sam producent mówi póki co bardzo niewiele. Mimo wszystko głos w sprawie zabrał Rzecznik Prasowy Play – Marcin Gruszka.

Co z telefonami Huawei w Play?

play, darmowe minuty play, darmowe sms-y play, promocje play

Jak się okazało wielu pytało czy Play przestanie sprzedawać sprzęt od Huawei. Sam operator nie ma żadnego oficjalnego stanowiska, póki co wszystko jest po staremu. Play oczekuje, że znajdzie się jakieś rozwiązanie pozwalające na kontynuowanie współpracy Huaweia i Google. Operator liczy również na to, że Huawei nie zostawi swoich użytkowników „na lodzie”, w czym Play jest gotowy pomóc, ponieważ nie zostawia on partnerów biznesowych bez wsparcia. Nie wiem jak miała by ta pomoc wyglądać, ale mniejsza z tym. Użytkownicy telefonów Huawei to także klienci Play, którzy w salonie operatora lub przez internet nabyli telefon chińskiej firmy. W związku z tym to ważna sprawa z punktu widzenia sieci.

Zobacz też: Ban na Huawei – nie panikujcie, nie będzie apokalipsy

Nikt nie wycofuje telefonów ze sprzedaży

Telefony Huawei pomimo ostatniej afery nadal są w sprzedaży i nadal się sprzedają. Nie poznaliśmy stanowiska innych operatorów, ale z całą pewnością będą oni sprzedawać smartfony Huawei tak długo, jak będą cieszyły się zainteresowaniem. Huawei pomimo ostatnich problemów nadal radzi sobie dość dobrze.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.