ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC i Nokia podpisały ugodę patentową

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
htc_nokia_logo

Firmy Nokia i HTC zdecydowały o zakończeniu długiej wojny patentowej. Obie firmy zniosły wszystkie roszczenia i podpisały umowę do dzielenia się licencjami. HTC będzie płaciła Nokii za korzystanie z jej licencji oraz wspólnie będą je rozwijać w przyszłych rozwiązaniach. Szczegółowe informacje na temat porozumienia nie zostaną upublicznione.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego porozumienia i współpracy z HTC, która jest od dawna licencjobiorcą podstawowych patentów Nokii” – powiedział Paul Melin, dyrektor ds. własności intelektualnej w Nokii.  „Umowa ta potwierdza implementacje patentów Nokii i pozwala skupić się nam na przyszłych możliwościach licencyjnych”.

„Nokia posiada jedno z najwybitniejszych portfolio patentowych w branży” – powiedział Grace Lei, radca prawny HTC. „Jako pionier w branży smartfonów z silnym portfolio patentów, HTC ma przyjemność skorzystać z porozumienia, które pozwoli nam skupić się na innowacjach dla konsumentów.

HTC zapłaci Nokii wszystkie tantiemy. Oznacza to, że nie ma mowy o blokadzie smartfonów tej firmy przez International Trade Commission w Waszyngtonie. Wygląda to na dobre zakończenie, jednak w aktualnej sytuacji HTC było to najwyraźniej także jedynym słusznym rozwiązaniem. Pełne oświadczenie dostępne na stronie Nokii.

Źródło: talkandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy