Sieć Tor budzi olbrzymie kontrowersje. Z jednej strony zapewnia nam niemal całkowitą anonimowość, dzięki czemu nie musimy się obawiać o swoją prywatność. Z drugiej jednak strony z tego właśnie powodu służy ona wszelkiej maści przestępcom i pedofilom do komunikowania się, nawiązywania współpracy lub dokonywania zleceń i zakupów. Trudno jednak winić technologię za to, że część jej użytkowników wykorzystuje ją do złych celów. Pierwotnym w końcu było zachowywanie bezpieczeństwa i pełnej anonimowości w sieci.

Tor Browser w stabilnej wersji na Androida

tor browser

W zeszłym roku Projekt Tor rozpoczął pracę nad nową przeglądarką dla systemu Android. Oczywiście można było podłączyć Tor na Androida z Orbotem/Orfox, ale Tor Browser jest w pełni zintegrowanym pakietem. Teraz możemy wypróbować pierwszą stabilną wersję przeglądarki na Androida. Tor Browser wykorzystuje łączność poprzez sieć Tor. Wykorzystuje ona sieć połączonych ze sobą prywatnych komputerów. Ruch w niej odbija się pomiędzy węzłami w sieci Tor przed pojawieniem się w miejscu przeznaczenia, chroniąc naszą prywatność. Za pomocą sieci Tor możemy również obchodzić ograniczenia geograficzne dotyczące stron internetowych i treści.

Zobacz też: Gry offline na telefon – w co warto zagrać?

Tor Browser nadal opiera się na Firefox v60, więc interfejs i zestaw funkcji nie powinien być kompletną niespodzianką. Do połączenia nie potrzebujemy już Orbota. Teraz jest on wbudowany w przeglądarkę. Za każdym uruchomieniem aplikacji będzie miał połączenie z siecią w celu anonimizacji ruchu. Źródło: Androidpolice

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.